Czipowanie zwierząt

W naszym gabinecie mogą Państwo zaczipować swoje zwierzę.

Czipowanie polega na wprowadzeniu pod skórę zwierzęcia mikroczipu za pomocą specjalnego aplikatora. Zabiegu tego dokonuje lekarz weterynarii w gabinecie weterynaryjnym.

Zabieg ten jest:

  • jednorazowy – raz na całe życie zwierzęcia,
  • szybki,
  • bezbolesny (jak ukłucie igłą),
  • bezpieczny (czip nie zagraża zdrowiu zwierzęcia).

Od momentu umieszczenia mikro-transpondera pod skórą zwierzęcia, możliwy jest odczyt specjalnego i niepowtarzalnego numeru mikroczipa. Samo zaczipowanie zwierzęcia jednak nie wystarczy. Konieczne jest wprowadzenie numeru czipa do bazy. Czipując zwierzę w naszym gabinecie, lekarz weterynarii bezpłatnie wpisuje unikalny kod mikroczipa do bazy Safe-Animal. Dzięki temu nie ponoszą Państwo dodatkowych kosztów związanych z rejestracją swojego zwierzęcia w bazie. Dopiero po wykonaniu tych czynności Państwa pupil może zostać zidentyfikowany. W przypadku zmiany danych (np. adresu zamieszkania), prosimy o kontakt z naszym gabinetem w celu aktualizacji danych.

Co zrobić gdy zaczipowali Państwo zwierzę a ono zginęło?

Przy pomocy specjalnego czytnika sprawdzamy każde bezpańskie zwierzę, które trafi do naszego gabinetu. Jeśli zwierzę zostało wcześniej zaczipowane to bez problemu jesteśmy w stanie odczytać unikalny kod czipa, wyszukać go w bazie danych oraz skontaktować się z właścicielem zwierzęcia.