kwiecień 2021

Usunięcie zmiany z tendencją do szybkiego wzrostu u Diego.

Nawet łagodne zmiany mające tendencję do szybkiego wzrostu lub którymi zwierzę interesuje się, skubie, drażni, podgryza, wylizuje i rozgryza, kwalifikują się do chirurgicznego usunięcia w znieczuleniu ogólnym.
Taki zabieg usunięcia zmiany z okolicy międzypalcowej kończyny miednicznej prawej w Gabinecie Weterynaryjnym Bliźniaczek w Boguchwale przeszedł 5-miesięczny Diego.👩‍⚕️

Zabiegi operacyjne u zwierząt w podeszłym wieku.

U zwierząt w podeszłym wieku także przeprowadzamy zabiegi w znieczuleniu ogólnym.
Lekarz weterynarii na podstawie badania klinicznego zwierzęcia, wyników badania morfologicznego krwi, biochemicznego krwi i innych badań dodatkowych kwalifikuje zwierzę, lub też nie, do zabiegu w znieczuleniu ogólnym.
Podeszły wiek zwierzęcia nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu operacyjnego w narkozie. Przeciwwskazaniem są nieprawidłowe wyniki badań.
Na zdjęciach przedstawiamy prawie 17-letnią kotkę Lolę po wykonanym zabiegu mastectomii w Gabinecie Weterynaryjnym Bliźniaczek w Boguchwale.

Takie dedykacje zawsze nas cieszą.

Jak tu nie kochać dzieci.
Ogromnie miło być dla kogoś kimś ulubionym, najlepszym lub najwspanialszym.
Rysunek został wykonany przez małą opiekunkę suczki i przedstawia Lunę podczas wizyty, siedzącą na stole w naszym gabinecie weterynaryjnym.
Dla porównania – zdjęcia 5-miesięcznej Luny po zabiegu owariohisterectomii w Gabinecie Weterynaryjnym Bliźniaczek w Boguchwale.
Podobieństwo jest uderzające!

Kontrola stanu zdrowia i szczepienie królika.

Ta biało-szara mięciutka piękność została w naszym gabinecie zaszczepiona przeciwko dwóm chorobom zakaźnym: pomorowi (chorobie krwotocznej) i myksomatozie królików.
Za kilka tygodni trzeba będzie powtórzyć podanie tych dwóch antygenow wirusowych aby Ciapka uzyskała odporność.
Króliki zaczyna szczepić się już w 6 tygodniu ich życia. Po 4 tygodniach koniecznie powtarza się to szczepienie. Następnie szczepienia przypominające wykonuje się systematycznie co 9 miesięcy ich życia.
Przy okazji wizyty w Gabinecie Weterynaryjnym Bliźniaczek w Boguchwale okazało się, że puchata piękność to nie Ciapka, jak wydawało się kilka miesięcy temu sprzedawcy w sklepie zoologicznym, tylko Ciapek.🐇

Zandar w gabinecie.

Zandar przyszedł do Gabinetu Weterynaryjnego Bliźniaczek w Boguchwale na drugie w swoim życiu szczepienie.
Szczeniak ma dopiero 9 tygodni a już przepięknie wykonuje komendę: „siad”, co uwieczniliśmy na zdjęciach.
Opiekunowie poświęcają pieskowi dużo uwagi, co da się od razu zauważyć.
Zandar jest obecnie w trakcie nauki podawania łapki.😀

Święta Wielkanocne

W dniach:
▪︎2.04.2021 (Wielki Piątek),
▪︎3.04.2021 (Wielka Sobota),
▪︎4.04.2021 (Niedziela Wielkanocna),
▪︎5.04.2021 (Poniedziałek Wielkanocny)
Gabinet Weterynaryjny Bliźniaczek będzie nieczynny.
Wszystkim klientom naszego gabinetu życzymy spokojnych, pogodnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych ale przede wszystkim niech będą one dla Państwa zdrowe!
Na zdjęciach – nasz kot Mambo w bardzo świątecznym nastroju.🐥