kwiecień 2019

Praca gabinetu w okresie weekendu majowego.

Godziny otwarcia Gabinetu Weterynaryjnego Bliźniaczek w Boguchwale w okresie długiego weekendu majowego:
☆ 1 maj – nieczynne,
☆ 2 maj – czynne 10.00-18.00,
☆ 3 maj – nieczynne,
☆ 4 maj – czynne 9.00-14.00.
Jednocześnie przypominamy, że przed wizytą w Gabinecie Weterynaryjnym Bliźniaczek obowiązuje wcześniejsza telefoniczna rejestracja pod numerem telefonu:
17 7790117.

Malwinka.

W okresie Świąt Wielkanocnych zamiast skaczących zajączków przedstawiamy skaczącą na dwóch łapkach i proszącą o smakołyki 5-miesięczną Malwinkę.😍😘
Ta mała psia aparatka czeka na zasłużone smakołyki bo dobrze wie, że za wzorowe zachowanie podczas wizyty w Gabinecie Weterynaryjnym Bliźniaczek każdego na końcu czeka nagroda.😃😆

Święta Wielkanocne.

Oto nasz kot Mambo, który nie może się już doczekać Świąt Wielkanocnych.
Informujemy, że w dniu:
⊙ 20.04.2019 (Wielka Sobota),
⊙ 21.04.2019 (Dzień Śniadania Wielkanocnego),
⊙ 22.04.2019 (Poniedziałek Wielkanocny) Gabinet Weterynaryjny Bliźniaczek będzie nieczynny.

Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Teo jest kotem niewychodzącym. Nie ma on też kontaktu z innymi zwierzętami.
Jego właściciele wiedzą, że nie musi on wychodzić na zewnątrz żeby zachorować na którąś ze śmiertelnych, wirusowych chorób zakaźnych.
Systematycznie co roku szczepią więc swojego kota w Gabinecie Weterynaryjnym Bliźniaczek przeciwko zagrażającym jego życiu jednostkom chorobowym.
Zdają sobie sprawę z tego, że to oni codziennie wychodzą do pracy, odprowadzają swoje dzieci do szkoły i przedszkola, korzystają ze środków komunikacji publicznej, chodzą do różnych urzędów, supermarketów, innych miejsc publicznych i nanoszą wirusy na butach i odzieży do swojego domu.

Kotka oblana detergentem.

Podziękowania w formie rysunkowej lubimy najbardziej.😊😍🥰😘
To rysunek specjalnie dla Gabinetu Weterynaryjnego Bliźniaczek od 8-letniej Madzi-opiekunki kotki Filli.
Filla trafiła do nas we wtorek wieczorem w zasadzie w ostatniej chwili, tuż przed zamknięciem gabinetu.
Kotka od 4 dni była niejedząca, niepijąca, miała poparzoną lewą małżowinę uszną, powierzchowne ropne zapalenie skóry całej lewej części twarzowej głowy oraz pozlepianą na sztywno sierść na głowie, szyi, piersi i przednich kończynach.🙁😢😭
Z wywiadu z właścicielami kotki wiadomo, że ktoś z członków rodziny w sobotę przez przypadek oblał kicię detergentem.😯
Na szczęście w Gabinecie Weterynaryjnym Bliźniaczek kotkę Fillę udało się uratować mimo, że detergent, który zlizała próbując się go pozbyć z sierści, poczynił niemałe spustoszenie w jej organiźmie.
Kotka wróci do zdrowia lecz rekonwalescencja nie będzie krótka.
Apelujemy do właścicieli zwierząt!
Koty to na tyle czyste zwierzęta, że oblane obcą substancją odruchowo próbują się umyć zlizując detergent, który dostaje się do ich przewodu pokarmowego!
W takich przypadkach nie należy czekać na objawy, olbrzymią rolę odgrywa czas i jak najszybszy transport do gabinetu weterynaryjnego!

Kamień nazębny u psa Miśka.

10-letni Misiek trafił do Gabinetu Weterynaryjnego Bliźniaczek w Boguchwale bo jego właścicielom zaczął przeszkadzać niemiły zapach z jego pyszczka.
Opiekunowie zauważyli również, że Misio od jakiegoś już czasu ma problem z pobieraniem pokarmu, slabszy apetyt i połyka suchą karmę w całości nie rozgryzając jej.
Na zdjęciu widoczna jest spora ilość odłożonego kamienia nazębnego, który w całości został usunięty przy pomocy skalera ultradźwiękowego w znieczuleniu ogólnym.
Niestety oprócz tego Miśkowi trzeba było usunąć także 2 zepsute już zęby.
Uwaga!
Nieprzyjemny zapach z jamy ustnej psa lub kota najczęściej spowodowany jest chorobami dziąseł.
Kamień powstały ze zmineralizowanej płytki nazębnej dotyczy nie tylko widocznych na pierwszy rzut oka powierzchni zębów lecz dostaje się również pod dziąsła. Rozwija się stan zapalny dziąseł, który prowadzi do powstania tzw. kieszonek dziąsłowych, w których gromadzą się i namnażają bakterie prowadząc do zapalenia całej jamy ustnej i uszkodzenia kości wokół korzeni zębów. W konsekwencji zęby chwieją się i wypadają.
Choroby przyzębia mają bardzo poważne konsekwencje. Olbrzymie ilości bakterii z chorej jamy ustnej przedostają się do krwi a stąd wędrują do narządów wewnętrznych takich jak nerki, wątroba, płuca, serce, uszkadzając je i powodując poważne schorzenia tych narządów.
Jeśli Państwa zwierzę ma już odłożony kamień nazębny koniecznie należy usunąć go w gabinecie weterynaryjnym.