wrzesień 2018

Szczepienie szczeniąt.

Dziś w Gabinecie Weterynaryjnym Bliźniaczek gościliśmy cztery szczenięta sznaucera miniaturowego. Wszystkie pieski przechodzą u nas serię niezbędnych szczepień przeciwko chorobom zakaźnym. Właściciel szczeniąt doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że niezaszczepienie maluchów grozi ich śmiercią.

Dziękujemy

Bardzo dziękujemy Naszym małym klientom: Emilce i Tymkowi za piękne rysunki kotów. Obrazki zostały już zawieszone w poczekalni Gabinetu Weterynaryjnego Bliźniaczek, tak aby każdy kto do niego wchodzi mógł je podziwiać. Ogromnie cieszy nas poprawa stanu zdrowia i samopoczucia kota Felixa. Życzymy dużo zdrowia.

Kleszcze

Wrzesień. Koniec z kleszczami? Nic podobnego. Zdjęcia przedstawiają suczkę podczas wizyty w naszym gabinecie ze spacerującym po niej pasażerem na gapę. Kleszcz jeszcze nie zdążył się wkłuć. Został usunięty a suczka Nuka została natychmiast zabezpieczona w gabinecie preparatem przeciwko tym pajęczakom.

Korekcja pazurów.

Zbyt długie pazury bardzo często łamią się i krwawią, powodując ogromną bolesność u zwierząt. Mocno przerośnięte pazury mogą skręcać się spiralnie i wbijać w ciało zwierzaka. Skutkiem tego jest zakażenie tkanki, w którą wkręcił się nieprzycięty pazur, ból, problemy z poruszaniem się i kulawizny. Proszę pamiętać o systematycznej korekcji pazurków u Swoich pupili. Zdjęcia przedstawiają nadmierny ich przerost.