marzec 2017

Dzień Wiosny

Mamy już kalendarzową wiosnę. Warto pomyśleć o zabezpieczeniu naszych zwierząt przed pchłami i kleszczami. Do najczęściej występujących w Polsce gatunków kleszczy należą:

  • Kleszcz pospolity (Ixodes ricinus)
  • Kleszcz łąkowy (Dermatocentor reticulatus)

U naszych czworonogów najczęstszymi chorobami przenoszonymi przez kleszcze są:

  • Borelioza
  • Babesioza
  • Anaplazmoza
  • Erlichioza

Wszystkie te choroby są bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia człowieka oraz naszych czworonogów.

Zapraszamy do Gabinetu Weterynaryjnego Bliźniaczek w celu doboru dla Państwa pupila odpowiedniego preparatu przeciwko pchłom i kleszczom.

Sezon kleszczowy uważamy za otwarty.

Temperatury na zewnątrz są coraz wyższe i dochodzą do kilkunastu stopni. Sprzyja to rozwojowi kleszczy. Pasożyty te opijają z krwi czworonogi i przenoszą wiele groźnych chorób zagrażających ich życiu. Wszystkich Państwa, którzy chcą zadbać o profilaktykę przeciwkleszczową u Swoich pupili zapraszamy do Gabinetu Weterynaryjnego Bliźniaczek w celu zakupu preparatów. W naszym gabinecie posiadamy w sprzedaży preparaty przeciwko pchłom i kleszczom zarówno krótkodziałające, średniodługodziałające i długodziałające:

  • całosezonowe i wodoodporne obroże (zabezpieczające pupila przez okres 7-8 miesięcy) – działają odstraszająco, więc kleszcz nie ma możliwości wkłucia się w skórę zwierzęcia.
  • preparaty spot-on (krótkodziałające) – w sprzedaży pipety zapuszczane na grzbiet zwierzęcia, działające odstraszająco na kleszcze.
  • preparaty w tabletkach do połykania (średniodługodziałające) – dostępne pod zamówienie klienta.

Akcja sterylizacji – marzec 2017.

Zakończył się miesiąc luty co oznacza, że pierwszy etap naszej promocji dotyczącej zabiegów kastracji i sterylizacji psów i kotów jest już za nami. Jeśli jeszcze nie zapisaliście Państwo swojego pupila na zabieg  to nic straconego. Do 31.03.2017 roku zabiegi sterylizacji i kastracji psów i kotów w Gabinecie Weterynaryjnym Bliźniaczek wykonujemy w atrakcyjnie niskich cenach.

Uwaga !

Obowiązkowa jest wizyta w gabinecie weterynaryjnym w celu kontroli stanu zdrowia zwierzęcia przed planowanym zabiegiem operacyjnym. 

Zapisy na zabiegi pod numerem telefonu : 17 7790117 ( w godzinach pracy gabinetu )