luty 2017

Akcja sterylizacji luty-marzec 2017.

Nasza promocja dotycząca zabiegów sterylizacji i kastracji w trwa od 15.02.2017 i musimy przyznać, że cieszy się dużym zainteresowaniem. Do końca marca 2017 roku możecie Państwo zapisać swojego czworonoga na zabieg w atrakcyjnych, niższych cenach. Zapraszamy do telefonicznego rezerwowania terminów zabiegów.

Uwaga !

Obowiązkowa jest wizyta w gabinecie weterynaryjnym w celu kontroli stanu zdrowia zwierzęcia przed planowanym zabiegiem operacyjnym. 

Zapisy na zabiegi pod numerem telefonu : 17 7790117 ( w godzinach pracy gabinetu )

 

Akcja Sterylizacji luty-marzec 2017 – promocyjne ceny zabiegów.

Sterylizacja i kastracja zwierząt w promocyjnych cenach w Gabinecie Weterynaryjnym Bliźniaczek trwa od 15.02.2017 – 31.03.2017.

Ceny zabiegów :

  • Kastracja kocura – 80 zł
  • Sterylizacja kotki – 130 zł
  • Kastracja psa do 20 kg masy ciała – 150 zł
  • Kastracja psa > 20 kg masy ciała – 200 zł

( ilość zabiegów w promocyjnych cenach – bez ograniczeń ! )

  • Sterylizacja suki do 20 kg masy ciała – 250 zł ( ilość zabiegów w promocyjnych cenach – bez ograniczeń ! )
  • Sterylizacja suki > 20 kg masy ciała – 300 zł ( ilość zabiegów w promocyjnych cenach – ograniczona ! )

Podana cena obejmuje zabieg sterylizacji/ kastracji w znieczuleniu ogólnym, opiekę pooperacyjną, antybiotykoterapię po zabiegu i zdjęcie szwów ( przy zabiegach bezproblemowych ).

Uwaga !!!

Obowiązkowa jest wizyta w gabinecie weterynaryjnym w celu kontroli stanu zdrowia zwierzęcia przed planowanym zabiegiem operacyjnym. 

Zapisy na zabiegi pod numerem telefonu : 17 7790117 ( w godzinach pracy gabinetu )

Organizacja kociego terytorium w domu.

Dla kota ważniejsze niż sama wielkość terytorium, jest odpowiednie jego rozplanowanie i oznaczenie poszczególnych jego stref.

Na wsi terytorium kotki może zajmować około 1 hektara, podczas gdy terytorium kocura może sięgać nawet kilkunastu hektarów. W miastach, dziesięć kotów potrafi podzielić między sobą 1 ar, pod warunkiem, że terytoria te nie pokrywają się. W zależności od tego gdzie mieszka właściciel (dom, mieszkanie, wieś, miasto), kot ustala wielkość swojego terytorium np. jeden pokój lub kilka metrów kwadratowych w ogrodzie. Dla kota bardziej atrakcyjna jest nawet niewielka przestrzeń np. 35m2, ale dobrze zorganizowana (z wieloma kryjówkami, oferująca różne możliwości zabaw i wspinania się), niż duża lecz pusta przestrzeń.

Kot dzieli swoje terytorium na 4 najważniejsze obszary. Człowiek powinien uszanować taki porządek, ponieważ zmiany mogą spowodować pojawienie się problemów w zachowaniu kota.

– Strefa karmienia

Miejsce to musi znajdować się w oddaleniu od miejsca wybranego na kuwetę. Nie należy umieszczać misek z kocią karmą w jadalni. Może to przyzwyczaić zwierzę do wspólnych posiłków z właścicielem i „żebrania” przy stole. Resztki z posiłków nie są odpowiednią karmą dla kota i mogą być przyczyną zaburzeń trawiennych lub nadwagi.

-Strefa odpoczynku

Kot lubi miejsca nasłonecznione i ciepłe takie jak grzejniki, kominek lub parapety okien. Jego legowisko należy umieścić w pobliżu źródła ciepła. Miejsce powinno być spokojne, ale nie odosobnione gdyż kot lubi być blisko swego właściciela i centrum zdarzeń.

– Strefa sanitarna

Kot powinien mieć zawsze łatwy dostęp do pomieszczenia gdzie znajduje się kuweta. Kuweta nie powinna znajdować się w pobliżu misek z pokarmem, ani w miejscu często uczęszczanym przez domowników i gości. Najlepiej nadaje się do tego ustronne miejsce w łazience lub wnęka w mniej uczęszczanym pokoju.

– Strefa zabawy

Miejsce zabawy to największa strefa kociego terytorium. Powinna umożliwiać zabawy, gonitwy i wspinaczki. Doskonale nadają się do tego stoły, szafki, półki, fotele, krzesła itp. Aktywność fizyczna jest niezbędna do psychicznej i fizycznej równowagi kota. Zabawa pozwala na rozładowanie energii, której nadmiar jest przyczyną zachowań destrukcyjnych np. niszczenia mebli. Do ulubionych form aktywności należą oczywiście wspinaczka, skoki, drapanie i zabawa poruszającymi się przedmiotami np. kulkami papieru, futrzanymi myszami, kulkami z dzwoneczkami itp. Koty uwielbiają przebywać wysoko nad podłogą. Jeśli w domu nie ma takich miejsc (wysokich i bezpiecznych) to warto kupić specjalne drzewko do wspinaczek dla kota.