lipiec 2015

Czipowanie i paszporty dla zwierząt w Gabinecie Weterynaryjnym Bliźniaczek

 

…

W naszym gabinecie mogą Państwo zaczipować swoje zwierzę.

Czipowanie polega na wprowadzeniu pod skórę zwierzęcia mikroczipu za pomocą specjalnego aplikatora. Zabiegu tego dokonuje lekarz weterynarii w gabinecie weterynaryjnym.

Zabieg ten jest :

– jednorazowy – raz na całe życie zwierzęcia

– szybki

– bezbolesny ( jak ukłucie igłą )

– bezpieczny ( czip nie zagraża zdrowiu zwierzęcia )

Od momentu umieszczenia mikrotranspondera pod skórą zwierzęcia, możliwy jest odczyt specjalnego i niepowtarzalnego numeru mikroczipa. Samo zaczipowanie zwierzęcia jednak nie wystarczy. Konieczne jest wprowadzenie numeru czipa do bazy. Czipując zwierzę w naszym gabinecie, lekarz weterynarii bezpłatnie wpisuje unikalny kod mikroczipa do bazy Safe-Animal. Dzięki temu nie ponoszą Państwo dodatkowych kosztów związanych z rejestracją swojego zwierzęcia w bazie. Dopiero po wykonaniu tych czynności Państwa pupil może zostać zidentyfikowany. W przypadku zmiany danych ( np adresu zamieszkania ), prosimy o kontakt z naszym gabinetem w celu aktualnizacji danych.

Co zrobić gdy zaczipowali Państwo zwierzę a ono zginęło?

Przy pomocy specjalnego czytnika sprawdzamy każde bezpańskie zwierzę, które trafi do naszego gabinetu. Jeśli zwierzę zostało wcześniej zaczipowane to bez problemu jesteśmy w stanie odczytać unikalny kod czipa, wyszukać go w bazie danych oraz skontaktować się z właścicielem zwierzęcia.

Wybieracie się Państwo ze swoim pupilem poza granice Polski? Lekarz w Gabinecie Weterynaryjnym Bliźniaczek wystawi zwierzakowi paszport.

Paszport jest dokumentem niezbędnym do przewozu zwierząt domowych na terenie Unii Europejskiej.

Warunki podstawowe podróżowania z psami, kotami i fretkami do wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej:

1/ Identyfikacja zwierzęcia przy użyciu mikroczipu ( spełniającego określone w rozporządzeniu normy ISO ) lub tatuażu. Od 03.07.2011 uznawane są tylko czipy. Wcześniej mógł być to również czytelny tatuaż w uchu albo pachwinie.

2/ Szczepienie przeciwko wściekliźnie wykonane przez lekarza weterynarii.

3/ Paszport zawierający powyższe dane.

Więcej informacji na temat zagranicznego wyjazdu ze swoim pupilem mogą Państwo uzyskać podczas wizyty w naszym gabinecie. Prosimy o wcześniejszą telefoniczną rejestrację wizyty pod numerem telefonu 17 7790117.

Miesiąc zdrowych zębów – lipiec 2015

miesiąc zdrowych zębów 1miesiąć zdrowych zębów 2miesiąc zdrowych zębów 4Gabinet Weterynaryjny Bliźniaczek bierze udział w akcji „Miesiąc Zdrowych Zębów”. Przez cały miesiąc lipiec będziecie Państwo mogli umówić swojego pupila na bezpłatne badanie stanu jamy ustnej. Po wykonanym badaniu każdy zwierzak otrzyma gryzak Dentastix gratis.

Zapisy na wizyty  w gabinecie pod numerem telefonu : 17 7790117