Lipiec 2015

Czipowanie i paszporty dla zwierząt w Gabinecie Weterynaryjnym Bliźniaczek

 

…

W naszym gabinecie mogą Państwo zaczipować swoje zwierzę.

Czipowanie polega na wprowadzeniu pod skórę zwierzęcia mikroczipu za pomocą specjalnego aplikatora. Zabiegu tego dokonuje lekarz weterynarii w gabinecie weterynaryjnym.

Zabieg ten jest :

– jednorazowy – raz na całe życie zwierzęcia

– szybki

– bezbolesny ( jak ukłucie igłą )

– bezpieczny ( czip nie zagraża zdrowiu zwierzęcia )

Od momentu umieszczenia mikrotranspondera pod skórą zwierzęcia, możliwy jest odczyt specjalnego i niepowtarzalnego numeru mikroczipa. Samo zaczipowanie zwierzęcia jednak nie wystarczy. Konieczne jest wprowadzenie numeru czipa do bazy. Czipując zwierzę w naszym gabinecie, lekarz weterynarii bezpłatnie wpisuje unikalny kod mikroczipa do bazy Safe-Animal. Dzięki temu nie ponoszą Państwo dodatkowych kosztów związanych z rejestracją swojego zwierzęcia w bazie. Dopiero po wykonaniu tych czynności Państwa pupil może zostać zidentyfikowany. W przypadku zmiany danych ( np adresu zamieszkania ), prosimy o kontakt z naszym gabinetem w celu aktualnizacji danych.

Co zrobić gdy zaczipowali Państwo zwierzę a ono zginęło?

Przy pomocy specjalnego czytnika sprawdzamy każde bezpańskie zwierzę, które trafi do naszego gabinetu. Jeśli zwierzę zostało wcześniej zaczipowane to bez problemu jesteśmy w stanie odczytać unikalny kod czipa, wyszukać go w bazie danych oraz skontaktować się z właścicielem zwierzęcia.

Wybieracie się Państwo ze swoim pupilem poza granice Polski? Lekarz w Gabinecie Weterynaryjnym Bliźniaczek wystawi zwierzakowi paszport.

Paszport jest dokumentem niezbędnym do przewozu zwierząt domowych na terenie Unii Europejskiej.

Warunki podstawowe podróżowania z psami, kotami i fretkami do wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej:

1/ Identyfikacja zwierzęcia przy użyciu mikroczipu ( spełniającego określone w rozporządzeniu normy ISO ) lub tatuażu. Od 03.07.2011 uznawane są tylko czipy. Wcześniej mógł być to również czytelny tatuaż w uchu albo pachwinie.

2/ Szczepienie przeciwko wściekliźnie wykonane przez lekarza weterynarii.

3/ Paszport zawierający powyższe dane.

Więcej informacji na temat zagranicznego wyjazdu ze swoim pupilem mogą Państwo uzyskać podczas wizyty w naszym gabinecie. Prosimy o wcześniejszą telefoniczną rejestrację wizyty pod numerem telefonu 17 7790117.