luty 2015

AKCJA STERYLIZACJA MARZEC 2015

Akcja ma za zadanie:

  • Umożliwić Właścicielom psów i kotów zapisanie swojego pupila na zabieg w promocyjnej cenie.
  • Zwiększyć świadomość właścicieli zwierząt domowych (kotów i psów) na temat ich odpowiedzialności za swoje zwierzęta i ich potomstwo.

Akcja w Gabinecie Weterynaryjnym Bliźniaczek trwa cały miesiąc marzec a maksymalne ceny zabiegów (wraz z opieka pooperacyjną – zdjęcie szwów, ewentualne podawanie antybiotyków), przy zabiegach bezproblemowych, są następujące:

  • Sterylizacja suki do 40 kg – 250 zł,
  • Sterylizacja suki powyżej 40 kg – 300 zł,
  • Sterylizacja  kotki – 130 zł,
  • Kastracja psa do 40 kg – 150 zł,
  • Kastracja psa powyżej 40 kg – 200 zł
  • Kastracja kocura – 80 zł

...

Cena obejmuje standardową opiekę okołozabiegową (środek przeciwbólowy, antybiotykoterapia po zabiegu, zdjęcie szwów) przy zabiegach przebiegających bezproblemowo.

Cena nie obejmuje zabiegów przygotowujących zwierzę do zabiegu (np. odrobaczenie, szczepienie, odpchlenie, badania diagnostyczne) ani dodatkowego leczenia w razie nieprzewidzianych komplikacji np. uczulenia na szwy rozpuszczalne.

Zwierzę zapisywane przez opiekuna na zabieg powinno być w dobrym stanie zdrowia oraz odpowiednio przygotowane do zabiegu (operacji). Lekarz weterynarii ma prawo (a właściwie to obowiązek) odstąpić od przeprowadzenia wcześniej umówionego zabiegu jeżeli zwierzę będzie chore lub opiekun odpowiednio go nie przygotuje.

Koszt wykonania badań pomocnych przy diagnozie stanu zdrowia zwierzęcia obciąża opiekuna zwierzęcia (np. badania krwi, moczu, EKG, USG). Decydujące zdanie w sprawie rodzaju wykonanych badań ma lekarz, który będzie operował zwierzę.

Zapisy na zabiegi w promocyjnych cenach odbywają się pod numerem telefonu:              17 7790117

Szczepisz swojego kota przeciwko wściekliźnie? Jeśli nie, koniecznie przeczytaj !

kot w trawiekot i lisWścieklizna jest jedną z najgroźniejszych zoonoz, czyli chorób przenoszonych ze zwierząt na ludzi i zawsze kończy się zejściem śmiertelnym. Wirus wścieklizny wywołuje zapalenie centralnego układu nerwowego u psów, kotów oraz wszystkich zwierząt stałocieplnych, w tym również człowieka.

Istnieje obowiązek corocznego szczepienia psów przeciw wściekliźnie. Dzięki tej profilaktyce praktycznie wytępiono tą chorobę u psów.

U kotów obowiązku szczepienia przeciw wściekliźnie nie ma. Warto jednak szczepić koty gdyż zdecydowanie bardziej narażone na zakażenie wścieklizną są właśnie one. Szczególnie dotyczy to kotów mieszkających w okolicach lasów, działek i wszystkich kotów wychodzących na dwór. Takie koty mają większą szanse na spotkanie ze zwierzętami wolno żyjącymi i mogą zostać przez nie pokąsane.

 W Polsce głównym źródłem zarażenia psów i kotów są: lisy, nietoperze, borsuki, gryzonie, zajęczaki. Do zarażenia wirusem wścieklizny dochodzi w wyniku pogryzienia. Rzadziej jest to możliwe poprzez dostanie się śliny wraz z wirusem na błony śluzowe czy uszkodzoną skórę.

Koty więc stanowią główne zagrożenie dla człowieka ponieważ:

– wychodzą na dwór bez nadzoru człowieka i mają kontakt z innymi zwierzętami ( także  z nieszczepionymi kotami )

– u kotów nie ma obowiązku szczepienia przeciwko wściekliźnie,

– większość kotów wychodzących na dwór jest nie szczepiona przeciwko tej chorobie,

– jest mnóstwo bezpańskich kotów dokarmianych przez ludzi,

Po pokąsaniu, okres inkubacji (wylęgania się choroby) u psów i kotów trwa średnio około 4-6 tygodni a nawet 6 miesięcy. Właściciel kota wychodzącego często nie kojarzy faktu wcześniejszych ran u zwierzęcia mogących być następstwem pogryzienia z obecnymi zmianami w zachowaniu pupila. Zwierzę może być chore a wcześniej występujące rany są już całkowicie wygojone.

Objawy choroby:

– zmiana zachowania zwierzęcia

– zwierzęta płochliwe garną się do ludzi (zwierzęta wolnożyjące  np. lisy),

– zwierzęta domowe unikają kontaktu z opiekunami i chowają się,

– zwierzęta staja się pobudzone, drażliwe ? nie potrafią usiedzieć w bezruchu.

– pojawia się spaczone łaknienie – zwierzęta zjadają rzeczy niejadalne np. kamienie,

– dochodzi do zmiany głosu i nierównomiernego rozszerzenia źrenic,

– zwierzęta stają się agresywne ? gryzą zarówno ludzi jak i przedmioty,

– pod koniec choroby dochodzi do postępującego porażenia gardła i krtani (ciągłe oblizywanie i przełykanie, obfite ślinienie i zmiana głosu) i śmierci zwierzęcia.

Uwaga! Nie mamy kontroli nad życiem naszego kota na wolności więc konieczne jest zabezpieczenie go przeciwko wściekliźnie!!! Dzięki temu nasz pupil nie będzie stanowił zagrożenia dla ludzi i innych zwierząt oraz nie zakończy przedwcześnie życia. 

Koty przeciwko wściekliźnie szczepi się po ukończeniu 15 tyg życia. Szczepienie to powtarza się co rok. Przed zaszczepieniem kota przeciwko wściekliźnie należy zaszczepić go przeciwko chorobom zakaźnym.

Zaszczep swojego kota przeciw wściekliźnie dla bezpieczeństwa Twojego i Twojej rodziny.

Dla tych z Państwa, którzy nadal mają dylemat czy zaszczepić swojego kota lub psa przeciwko wściekliźnie zamieszczamy dwa filmy. Przedstawiają one przebieg wścieklizny wraz z objawami u zwierząt oraz człowieka:

https://www.youtube.com/watch?v=PTCUNn56Fpo         ( objawy i przebieg wścieklizny u zwierząt )

https://www.youtube.com/watch?v=IicwwXRd1GE           ( objawy i przebieg wścieklizny u człowieka )