Aktualności

Dziękujemy

Bardzo dziękujemy Naszym małym klientom: Emilce i Tymkowi za piękne rysunki kotów. Obrazki zostały już zawieszone w poczekalni Gabinetu Weterynaryjnego Bliźniaczek, tak aby każdy kto do niego wchodzi mógł je podziwiać. Ogromnie cieszy nas poprawa stanu zdrowia i samopoczucia kota Felixa. Życzymy dużo zdrowia.

Kleszcze

Wrzesień. Koniec z kleszczami? Nic podobnego. Zdjęcia przedstawiają suczkę podczas wizyty w naszym gabinecie ze spacerującym po niej pasażerem na gapę. Kleszcz jeszcze nie zdążył się wkłuć. Został usunięty a suczka Nuka została natychmiast zabezpieczona w gabinecie preparatem przeciwko tym pajęczakom.

Korekcja pazurów.

Zbyt długie pazury bardzo często łamią się i krwawią, powodując ogromną bolesność u zwierząt. Mocno przerośnięte pazury mogą skręcać się spiralnie i wbijać w ciało zwierzaka. Skutkiem tego jest zakażenie tkanki, w którą wkręcił się nieprzycięty pazur, ból, problemy z poruszaniem się i kulawizny. Proszę pamiętać o systematycznej korekcji pazurków u Swoich pupili. Zdjęcia przedstawiają nadmierny ich przerost.

Pilnie szukam domu dla kocurka Stefana.

Pilnie szukam domu dla kota Stefana. Kot ma 3 lata, szczepiony, odrobaczony, korzysta z kuwety. Muszę go oddać bo moja kocica go nienawidzi i cały czas się biją budząc dziecko. Jeżeli kot nie znajdzie nowego właściciela trafi niestety do schroniska. Mogę go dowieźć komuś do domu. Stefan lubi się przytulać do ludzi, jest wykastrowany, może przebywać zarówno w bloku jak i w domu jako kot wychodzący. Jest wychowany z dzieckiem.

Zainteresowanych proszę o kontakt pod numerem telefonu: 784593590.

Dzień Psa – 1 lipca.

Już jutro 1 lipca wypada kalendarzowe święto – Dzień Psa.

Wszystkim psiakom, tym małym i dużym, rasowym i nierasowym życzymy samych radosnych chwil i zdrowia. Tym psim czworonogom nie posiadającym jeszcze swoich domów, życzymy aby znalazły kochających i odpowiedzialnych właścicieli, aby miały zawsze ciepłe schronienie i pełną miskę.