Warto wiedzieć!

Kastracja to inwestycja w zdrowie psa.

Na zdjęciu widoczny jest niewielki jeszcze guz jądra lewego u psa Pitusia.
Kolejne zdjęcie przedstawia zmienione już nowotworowo, kilkukrotnie większe jądro prawe oraz widoczne przerzuty w okolicę załopatkową.
Zabieg kastracji psa, szczególnie w młodym wieku zapobiega sytuacjom przedstawionym na zdjęciach.
Kastracja psów i sterylizacja suk jest inwestycją w ich zdrowie. Jest zabiegiem jednorazowym, wykonywanym raz na całe życie zwierzęcia!
Przy okazji trwającej jeszcze do końca marca 2019 roku Akcji Sterylizacji w Gabinecie Weterynaryjnym Bliźniaczek, zachęcamy Państwa do zapisów swoich czworonogów na zabiegi w promocyjnych, niższych cenach.🐈🐱🐕🐶🐩

Akcja sterylizacji 2019.

Bardzo cieszy nas fakt, że ustalona przez nas promocja na zabiegi sterylizacji i kastracji zwierząt, obowiązująca w Gabinecie Weterynaryjnym Bliźniaczek od 20 lutego do 31 marca 2019 roku cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem.😃🤩
Oto półtoraroczny Dino.😍 Najmniejszy jak do tej pory, bo ważący niespełna 1,6 kg pies poddany zabiegowi kastracji w obowiązującej w tym roku Akcji Sterylizacji w naszym gabinecie.
Przypominamy, że akcja w Gabinecie Weterynaryjnym Bliźniaczek trwa tylko do końca marca, więc już dziś zapisz swoje zwierzę na zabieg w promocyjnej cenie!🐕🐈
Więcej informacji na ten temat i zapisy pod nr. tel. 17 7790117 (w godzinach pracy gabinetu).

Wielka Brytania traci status kraju członkowskiego – zmiany dla podróżujących ze zwierzętami.

Uwaga! Ważne informacje dla osób podróżujących ze swoimi czworonogami do Wielkiej Brytanii po 29 marca 2019 roku!

Przemieszczanie zwierząt towarzyszących z Wielkiej Brytanii do UE po 29 marca 2019 r.

Z dniem 29 marca 2019 r., w związku opuszczeniem przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej (UE) kraj ten utraci status kraju członkowskiego i stanie się tzw. państwem trzecim. Powyższe oznacza zmianę wymagań dotyczących przemieszczania/przywozu zwierząt z ww. państwa na terytorium UE.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Komisję Europejską (KE) w chwili obecnej Wielka Brytania nie została umieszczona na żadnej z list KE uprawniających do stosowania dotychczasowych, „uproszczonych” zasad przemieszczania zwierząt domowych towarzyszących podróżnym (tryb „uproszczony”: chip, szczepienie p/wściekliźnie, paszport).

W związku z powyższym psy, koty oraz fretki przemieszczane z Wielkiej Brytanii do UE po 29 marca 2019 r. będą musiały spełniać nastepujące wymagania:
-być prawidłowo oznakowane (mikrochip),
-posiadać ważne szczepienie przeciwko wściekliźnie,
-posiadać badania przeciwciał przeciwko wściekliźnie metodą miareczkowania,
-posiadać dokument identyfikacyjny – świadectwo zdrowia.

UWAGA! Paszport dla zwierząt domowych wydany w Wielkiej Brytanii nie będzie dłużej dokumentem uprawniającym do przemieszczenia/przywozu zwierząt na terytorium Unii Europejskiej.

Zasady wwozu psów, kotów fretek na terytorium Wielkiej Brytanii po 29 marca 2019 r. nie ulegają zmianie dla obywateli Unii Europejskiej:
-zwierzęta muszą być prawidłowo oznakowane (mikrochip),
-zwierzęta musza posiadać ważne szczepienie przeciwko wściekliźnie;
-zwierzęta muszą posiadać paszport wydany w UE;
-psy musza zostać poddane profilaktyce przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis.
Jeżeli podczas kontroli zostanie stwierdzona niezgodność z ww. zasadami zwierzę może zostać poddane kwarantannie na okres do 4 miesięcy, lub zostanie wydana decyzja zakazująca wjazdu na terytorium Wielkiej Brytanii. Wszystkie powyższe czynności urzędowe przeprowadzane są na koszt osoby odpowiedzialnej za zwierzę w czasie podróży.

Więcej informacji dotyczących przemieszczania zwierząt po opuszczeniu przez Wielką Brytanię UE jest dostępnych na stronie internetowej KE, w przewodniku oraz na stronie internetowej właściwych władz weterynaryjnych Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji na temat przemieszczania psów, kotów fretek z państw trzecich do UE przeczytasz tutaj. Wszystkie inne zwierzęta domowe towarzyszące podróżnym mogą być przemieszczane do Polski na zasadach przemieszczania zwierząt z państw trzecich.

Więcej informacji na temat zasad obowiązujących po BREXIT dostępnych jest tutaj:https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/brexit

 

Świerzb uszny.

Na zdjęciach wykonanych w Gabinecie Weterynaryjnym Bliźniaczek w Boguchwale widoczne są świerzbowce uszne (otodectes cynotis) czyli maleńkie pajęczaki należące do rzędu roztoczy.
Pasożytują w zewnętrznym kanale słuchowym zwierząt, dążąc w nim niewielkie lecz liczne korytarze oraz kieszonki, powodując przy tym ból, silny, uporczywy świąd i doprowadzają do zapalenia zewnętrznego przewodu słuchowego.
Świerzbowce uszne odżywiają się płynem tkankowym i złuszczonym naskórkiem powstałym podczas uszkadzania tkanek przewodu słuchowego.
Można je wykryć w badaniu mikroskopowym preparatu, wykonanego z pobranej wydzieliny usznej.
U kocura Tośka i kotki Gryzeldy w Gabinecie Weterynaryjnym Bliźniaczek w Boguchwale w ten sposób zdiagnozowany został świerzb uszny.
Oba koty są obecnie w trakcie leczenia.

Test na obecność pcheł w sierści zwierzęcia.

Fakt, że nie znajdują Państwo w sierści swoich psów lub kotów przebiegających pcheł nie oznacza, że ich tam nie ma i nie opijają Państwa zwierząt z krwi.
Zdjęcia przedstawiają małe, ciemne punkciki dające się zauważyć po rozgarnięciu sierści zwierzęcia.
Mogłoby się wydawać, że to drobny piasek lub inne niewielkie zabrudzenia bo kot czy pies wychodzi przecież na zewnątrz.
W Gabinecie Weterynaryjnym Bliźniaczek wykonaliśmy krótki test na obecność pcheł, który mogą Państwo wykonać również w swoim domu, używając zamiast ligniny białego ręcznika papierowego, chusteczki higienicznej lub papieru toaletowego.
Zmoczyliśmy ligninę wodą i nanieśliśmy na nią czarne, niepozorne drobinki znalezione w sierści kota.
Już po kilku minutach ciemne punkciki zabarwiły mokrą ligninę na rudo-czerwony kolor. Potwierdza to obecność pcheł w sierści zwierzęcia.
Jak to możliwe?
Pchła pożywiając się na swoim żywicielu oddaje w tym samym momencie kał. Kał ten zawiera krew, stąd też czerwonawe zabarwienie ligniny.
Reasumując – Tyle razy pchła pobierała krew od naszego pupila ile ciemnych punkcików jesteśmy w stanie znaleźć w sierści.
Zachęcamy Państwa do wykonania tego prostego testu w domu, a jeśli wyjdzie on pozytywnie to zapraszamy do Gabinetu Weterynaryjnego Bliźniaczek po dobór odpowiedniego preparatu przeciwko pchłom.

Akcja sterylizacji luty-marzec 2019 – promocyjne ceny zabiegów.

Sterylizacja i kastracja zwierząt w promocyjnych cenach w Gabinecie Weterynaryjnym Bliźniaczek trwa od 20.02.2019 do 31.03.2019 roku.

Uwaga ! Promocyjne ceny zabiegów nie obejmują sterylizacji suk. Promocja dotyczy wyłącznie zabiegu sterylizacji kotek, kastracji kocurów i kastracji psów.

Ceny zabiegów :

  • Kastracja kocura – 80 zł
  • Sterylizacja kotki – 130 zł
  • Kastracja psa do 20 kg masy ciała – 150 zł
  • Kastracja psa > 20 kg masy ciała – 200 zł

Podana cena obejmuje zabieg sterylizacji/kastracji w znieczuleniu ogólnym, opiekę pooperacyjną, antybiotykoterapię po zabiegu i zdjęcie szwów (przy zabiegach bezproblemowych).

Konieczne może być przeprowadzenie zabiegów przygotowujących zwierzę do zabiegu np. odrobaczenie, szczepienie, odpchlenie, badania diagnostyczne.

Zwierzę zapisywane przez opiekuna na zabieg powinno być w dobrym stanie zdrowia oraz odpowiednio przygotowane do zabiegu czyli operacji.

Lekarz weterynarii ma prawo (a właściwie to obowiązek) odstąpić od przeprowadzenia wcześniej umówionego zabiegu jeżeli zwierzę będzie chore lub opiekun odpowiednio go nie przygotuje.


Uwaga !!!

Obowiązkowa jest wizyta w gabinecie weterynaryjnym w celu kontroli stanu zdrowia zwierzęcia przed planowanym zabiegiem operacyjnym.

Zapisy na zabiegi pod numerem telefonu : 17 7790117 ( w godzinach pracy gabinetu )